Vitánie snodárná

07.11.2021

Indický ženšen - Kořen života

Vitánie - ašvaganda vám pomůže nejen jako silné afrodiziakum - zlepšuje i paměť a působí proti stresu.
Klinické studie ukázaly, že vitánie ve svých léčivých účincích dokonce výrazně předčí legendární sibiřský žen-šen. Indická ajurvéda (v sanskrtu "věda života") ji zná už 5 000 let jako omlazující prostředek, upevňující zdraví, mysl a sexuální sílu mužů i žen.

AFRODIZIAKUM I UNIVERZÁLNÍ LÉK

Pokud byste chtěli to, co umí ašvaganda, nahradit různými podpůrnými pilulkami, museli byste vykoupit za velké peníze snad celou lékárnu. Tento indický ženšen totiž obsahuje desítky vzácných látek, blahodárně a komplexně působících na lidský organizmus.

Co všechno umí? Nejznámější jsou její silné afrodiziakální účinky, kdy mimo jiné prokrvuje oblast malé pánve a stimuluje sexuální prožitek. Pomáhá ale také snižovat krevní tlak a příznivě ovlivňuje plodnost. Je také výborným protizánětlivým, antivirovým a baktericidním prostředkem. Prospěje i po nemoci pro posílení imunity. Starším lidem zase vydatně pomáhá při zánětlivých onemocněních kloubů a při artritidě.

Této rostlině se ale také příznačně říká vitánie snodárná. Celkově totiž posiluje nervový systém, působí proti stresu a uklidňuje lépe, než prášky. Zlepšuje také paměť a soustředění, takže nejen studentům usnadní učení.

JAK VITÁNII UŽÍVAT

Stejně jako žen-šen má nejvíce léčivých složek v kořenech. Ty jsou maličké (3 - 10 mm) a mají výrazně hořkou chuť. Odvar si ale můžete udělat ze všech částí rostliny, tedy i natě, kdy použijete 3 - 5 gramů drogy. Obvyklá dávka je 0,25 až 0,4 litru denně. Chcete-li vitálii užívat jako tonikum, pak se doporučuje 5 gramů suché drogy uvařit v mléce nebo vodě.
Připravit si můžete také tinkturu: 100 g suché drogy nebo 125 g čerstvé necháte 7 dní v šeru vyluhovat v 500 ml 60% alkoholu. Obvyklá dávka je 1 kapka tinktury na 1 kg váhy těla.

> VITÁNIE SNODÁRNÁ, PRÁŠEK Z KOŘENE

© 2021 Esenciální oleje Bewit
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky