Aloe Vera

07.11.2021

Prášek z dužiny ALOE VERA. Je v certifikované BIO kvalitě. Samozřejmě bez jakýchkoliv konzervantů. Vyrábí se sušením v poměru 50:1. Na 100 gramů prášku je tedy třeba 5 kg čerstvého 100% gelu. Je tedy násobně výhodnější kupovat prášek než tekuté aloe, které často obsahují hodně chemických stabilizátorů.

O tom na co je Aloe Vera vhodná bylo napsáno mnoho knih. Bývala označována jako panacea - bylinka na všechno. Hlavní účinek je ale na zažívací systém - tedy detoxikace a podpora imunity. Velice dobrá v kosmetice a na popáleniny.

Gel obsahuje celou řadu důležitých přírodních látek. Z minerálů obsahuje sodík, vápník, draslík, železo, hliník, zinek a hořčík. Z organických látek obsahuje glukózu, kyselinu salicylovou, bílkoviny, steroly nebo triacylglyceroly. Na rozdíl ale od "aloe latexu - slupky" neobsahuje žádné antrachinony.

Zhruba 99,5 % z gelu je voda, takže účinné látky jsou obsaženy v tzv. sušině, která se z gelu získává. Tato sušina obsahuje dále polysacharidy (acemanan, pektiny), fenolické a organické sloučeniny (saponiny), vitamíny, minerály, stopové prvky (měď, olovo, nikl, vanad a dokonce kadmium) a enzymy (obsahuje celkem 15 enzymů, například amylázu, lipázu či celulázu). Z vitamínů obsahuje vitamíny ze skupiny B (B1-thiamin, B2-riboflavin, B6-pyridoxin, B9-kyselinu listovou a B12-cyanokobalamin), vitamín C, vitamín E, cholin a beta-karoten. Z dalších látek v sušině můžeme najít vlákniny inositol a lignin nebo aminokyseliny tryptofan či fenylalanin.

JAK TYTO UVEDENÉ LÁTKY PŮSOBÍ?

Polysacharid acemanan je imunostimulátor, který podporuje aktivitu buněk v našem těla tím, že stimuluje produkci bílých krvinek (makrofágů) a zvyšuje kapacitu T-lymfocytů. Rovněž má protivirové účinky.

Obsažené vlákniny (lignin, inositol) jsou rovněž také důležité. O inositol se v poslední době zajímají odborníci, protože během výzkumů bylo prokázáno, že podporuje celistvost jaterních buněk a nervových buněk. Proto je mimo jiné významný i pro výživu mozkových buněk a tím i pro zlepšení mozkové činnosti. Lignin, stejně jako jiné vlákniny, pomáhá regulovat tělesnou hmotnost a hladinu energie. Také pomáhá při snižování rizika výskytu některých onemocnění, jako jsou srdeční onemocnění či cukrovka. Uvádí se, že společně s pektinem (rovněž obsažený v gelu z aloe) pomáhá snižovat hladinu cholesterolu.

Kyselina salicylová je přírodní látka příbuzná složením známému Aspirinu čili kyseliny acetylsalicylové. Působí protizánětlivě, analgeticky a snižuje horečku.

Steroly v aloe vera příznivě působí v oblasti žaludečního traktu. Působí zásaditě na trávící šťávy a chrání žaludek před překyselením a pálením žáhy.

Obsažené minerální a stopové prvky hrají důležitou roli, ať už přímo nebo nepřímo, ve strukturální a funkční integritě živých buněk a organismů. Zjednodušeně to znamená, že ovlivňují řadu metabolických pochodů v organismu nebo sekreci hormonů. Jako příklad lze uvést, že ovlivňují sekreci inzulínu a snižují tak hladinu krevního cukru.

Aloe vera se ale vyskytuje i přírodní kosmetice, v gelech, mastech, krémech či tělových mlécích (tzv. lotio). Její příznivé působení v tomto ohledu odborníci zejména přisuzují obsaženým polysacharidům (složeným cukrům). A jedná se sice o působení proti plísním, zánětlivým procesům na kůži, podporu hojení ran, léčba bradavic, ošetření po bodnutí hmyzem, popálení od sluníčka, říznutí a mnoha dalších případech. V přírodních přípravcích pomáhá aloe vera i lépe hojit jizvy. To platí ale hlavně pro čerstvé jizvy.

> ALOE VERA, PRÁŠEK Z DUŽINY LISTŮ, ALOE BARBADENSIS MILLER

© 2021 Esenciální oleje Bewit
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky